František Blažíček

oficiální stránky motokárového jezdce

Od svých tří a půl  let účastnil Mistrovství minikár České republiky.

V prvních dvou letech se seznamoval hlavně s volantem, brzdou a ideální závodní stopou. V sezóně 2009 už předvedl výkony, se kterými se párkrát dostal i na stupně vítězů a  celkově obsadil  7. místo v MMČR, 7. místo v Českém poháru a 5. místo v Evropském poháru. Zároveň  na konci sezóny 2009 dostal nabídku na testování  motokáry. Po těchto testech  měl možnost závodit s touto motokárou již v sezóně 2010. Po dlouhém rozhodování jsme nakonec usoudili, že bude lepší, když syn zůstane ještě jednu sezónu v minikárách a pokusí se dosáhnout co nejlepších výsledků.

Sezona 2010 proběhla dle očekávání. Celkově vyhrál Evropský pohár,Český pohár a v MČR minikár obsadil třetí místo.

Od poloviny roku 2010 dostal  dispozici i závodní motokáru, na  které  se připravoval na přechod  z minikár do motokár. V sezóně 2011 už  absolvoval celý seriál MČR motokár plus některé vybrané závody Moravského poháru motokár a vybrané závody minikár.V MČR motokár dojel celkově ve své kategorii EASYKART 60 do 9 let na 12 místě a v celkovém pořadí Easy 60 ,kde jedou společně jezdci od 7 do 14 let skončil na 29 místě z 45 jezdců.V Moravském poháru dojel celkově na 12 místě a v předposledním zavodě v Trebaticích se už probojoval i na 3 místo.V minikárách se zůčastnil pouze dvou závodů a oba bez větších problémů vyhrál.

Na sezonu 2012 plánujem účast ve všech závodech MČR motokár + všechny závody Moravského poháru a pokud budou dobré výsledky v MČR tak i světové finále serie EASYKART 60