František Blažíček

oficiální stránky motokárového jezdce

admin On Září - 27 - 2018

Poslední a rozhodující závod letošní sezony se odjel v německém Wackensdorfu.

Fanda byl v této velmi vyrovnané sezoně zapojen do bojů o celkové nejlepší umístění. Musel taky, ale počítat s odpočtem bodů za závod ve Vysokém Mýtě, kterého se nemohl zúčastnit, protože mu dva dny před tímto závodem sundali sádru ze zlomené nohy.

Páteční tréninkové jízdy proběhly celkem v pohodě, až na ten poslední, kdy se Fandovi zadřel motor. Do sobotních jízd musel tedy Fanda nastoupit s generálkovaným motorem, který musel zabíhat. Tato nepříjemná situace se poté projevila i v měřeném tréninku, kde Fanda obsadil až 10. místo se ztrátou 8 desetin na první pozici.

V první závodní jízdě projel cílem na sedmé pozici a tento výsledek zopakoval i ve druhé závodní jízdě.

Po součtu dvou závodních jízd startoval Fanda do superfinále ze sedmé pozice. Hned po startu odjela celému startovnímu poli pětičlenná skupina, ve které byl i Fanda.

Výkon motoru však nebyl takový, aby mohl útočit, a tak projel cílem na páté pozici.

V součtu bodů ze všech třech jízd, získal Fanda oproti soupeřům, kteří s ním v celkovém pořadím bojovali o co nelepší pořadí, nejméně bodů a to mu přisoudilo pokles z celkového čtvrtého místa na celkové šesté místo v kategorii Easy 100 v roce 2018.

Tímto bychom chtěli moc poděkovat za vaši podporu v letošní sezoně a těšíme se na tu následující.

Categories: Nezařazené