František Blažíček

oficiální stránky motokárového jezdce

admin On Červenec - 11 - 2018

Čtvrtý závod MČR  motokár proběhl za chladného a proměnlivého  počasí v Chebu. Před závodem jsme velmi přemýšleli nad tím, abychom se vyvarovali situaci jako při posledním závodě v Chebu, a to takové, kdy Fanda musel v zatáčkách schválně ubírat, aby mu motokára neodskakovala kvůli velké přilnavosti.

 

Nastavení motokáry i jezdce proběhlo dobře, protože za všech povětrnostních podmínek byl Fanda v každém tréninku do druhého místa. V měřeném tréninku držel do posledního kola rovněž druhé místo, ale dvoum soupeřům se Fandu podařilo o jednu desetinu předstihnout.

 

Do první závodní jízdy byli všichni jezdci připraveni na suchou trať, ale dvě minuty před startem hustě zapršelo, a všichni včetně nás, přezuli na mokré pneu. V zápětí však pršet přestalo, zvedl se vítr a na obzoru vysvitlo sluníčko.

Po zkušenostech  z pátečních tréninků, kdy Fanda proměnlivé podmínky skvěle zvládl, jsem se rozhodl za nevěřícných pohledů soupeřů a minimálně půlky depa, přezout zpět na suché pneu, na kterých Fanda odstartoval.

Hned po startu se propadl na poslední místo, ale udržel se na trati, což se nedalo říct o jeho soupeřích na mokrých pneu. Po prvním kole projel Fanda cílem na čtvrté pozici, ale jen zásluhou toho, že jeho soupeři stále a dokola dělali na trati hodiny na mokrých pneu a mokré trati. Opravdu musím syna moc pochválit za tuto nádhernou jízdu.  Neudělal ani jednu chybu, a nerozhodilo ho ani to, že na první dva jezdce ztrácel půl kola. Trpělivě čekal na to, až jeho suché pneu začnou na osychající trati fungovat. Stalo se tak v pátém kole z deseti. Fanda začal zrychlovat takovým způsobem, že v jedné zatáčce předjel i dva jezdce najednou a velmi rychle se přibližoval k prvním dvoum jezdcům. V posledním kole se mu je podařilo stáhnout asi na 10 metrů, ale to už byl odmávnut konec závodu. I tak byl Fanda odměněn potleskem a gratulacemi ostatních jezdců.

 

Druhá závodní jízda  proběhla celkem v poklidu. Fanda se po startu dostal na druhé místo, a na tom i projel cílem.

 

Ve třetí závodní jízdě bohužel doplatil na strkanici dalších jezdců, kteří o Fandu zavadili a roztočili hned v první zatáčce po startu. Fanda tedy odjížděl jako poslední s velkou ztrátou na přední pozice. Přesto znovu zajel perfektní jízdu. V posledním kole  v předposlední zatáčce už figuroval na třetí pozici, ale v poslední zatáčce o tuto pozici po boji se soupeřem přišel a cílem projel na čtvrtém místě. Fanda byl po této jízdě docela dost naštvaný na jezdce, kteří ho roztočili, ale tak už to bývá.

 

Fanda je nyní zapojen do boje o celkové druhé až  třetí místo. Další závod se uskuteční ve Vysokém Mýtě ve dnech  24. -26. 8. 2018. Videa z opravdu povedené první jízdy naleznete v odkazech:

https://uloz.to/live/!BVYYwEBWWb8d/web-1-avi?showDialog=1

https://uloz.to/live/!QVi0003PSnOv/web-2-avi

 

Categories: Nezařazené

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.