František Blažíček

oficiální stránky motokárového jezdce

admin On Duben - 24 - 2018

Sezónu 2018 v MČR KARTINGU otevřel závod v nově vybudovaném Steelringu v Třinci. Po přezkoumání všech možností se Fanda rozhodl zůstat ve stejné kategorii, ve které závodil i v sezóně 2017, s cílem pokusit se získat co nejlepší celkové umístění.
Páteční volné tréninky proběhly bez problémů a časy na kolo ukázaly, jak bude kategorie, ve které Fanda pojede opět velmi vyrovnaná. Na sobotu, kdy se konal i měřený trénink, jsme připravili několik změn na podvozku a čekali jsme, jak se vše projeví v tréninku. Podvozek fungoval velmi dobře, ale zadřel se motor. Po generálce motoru nastoupil hned do měřeného tréninku, ve kterém skončil na šestém místě se ztrátou 3 desetin na druhou pozici.
V superfinále, které mělo hodinu zpoždění kvůli velké havárii v kategorii startující před Fandou, si v prvních
kolech vedl obezřetně, ale přibližně od poloviny závodu se zapojil do bojů o stupně vítězů. V předposledním kole byl na čtvrté pozici a začal se tlačit na umístění na stupních vítězů. V posledním kole boj vrcholil a Fanda při jednom výjezdu ze zatáčky přišel hned o dvě pozice a do cíle se mu už nepodařilo vrátit zpět na pozici na stupni vítězů. Video a foto z tohoto závodu naleznete v sekci fotogalerie a videa.
Další závod se uskuteční na konci dubna v Chebu.

Categories: Show, Závody

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.