František Blažíček

oficiální stránky motokárového jezdce

admin On Září - 26 - 2017

Poslední závod letošní sezony proběhl v Chebu. Za proměnlivého počasí, které zde panovalo, bylo velmi těžké Fandovu motokáru nastavit tak, aby správně pracovala. Vše se nakonec podařilo a Fanda si v měřeném tréninku dojel pro čtvrté místo.

Nedělní ranní  Warm-up nás přivítal mlhou a chladným počasím. Velmi nepříjemné bylo, že přes mlhu nešlo skoro vůbec vidět, kde se Fanda v průběhu Warm-up nachází. Po jeho ukončení dojel Fanda zmrzlý a s úplně zaroseným hledím jeho helmy.

V první závodní jízdě už mlha trochu povolila, ale i tak nebylo vidět do zadní části Chebského okruhu. Fanda do první jízdy odstartoval celkem v pohodě a po prvním kole projel na páté pozici. Postupně  se začal zrychlovat a cílem první jízdy projel na třetím místě.

Druhá závodní jízda byla velmi poklidná. Po startu odjeli tři jezdci, mezi kterými byl i Fanda, a ti ve stále stejném pořadí kroužili až do předposledního kola, kdy měl Fanda v plánu zaútočit na první místo. V průběhu posledního kola se však udála závodní kolize, při které se dokonce jednomu jezdci  ulomilo zadní kolo, a po trati byly vyvěšeny žluté vlajky, pod kterými se nesmí předjíždět a tak si Fanda dojel v poklidu pro třetí místo.

Závěrečná jízda byla hodně ovlivněna chybou jezdce, který startoval z první pozice a za kterým se nacházel Fanda. Jednoduše zaspal a všichni  za ním  museli zpomalit a tak se Fanda ocitl v závěru prvního kola skoro na chvostu závodního pole. Postupně se opět prokousával dopředu, ale na lepší jak šestou pozici v cíli to už nestačilo.

Poslední závod v Chebu se Fandovi vydařil a nyní již vyhlíží následující sezonu, kde se znovu těší na souboje o přední pozice.

Categories: Show, Závody

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.