František Blažíček

oficiální stránky motokárového jezdce

admin On Květen - 9 - 2017

Po zimní přestávce se znovu rozběhla sezona závodů motokár. Fanda v letošní sezoně bude používat motokáru kategorie Easy 100.

Už začátkem dubna proběhly první testy ve Vysokém Mýtě, kde Fanda nakroužil spoustu užitečných kol. Proto jsme byli zvědaví, jak se mu v úvodním závodě v nedalekém Chebu …… bude dařit.

Od prvních tréninků bylo jasné, že letošní sezona bude hodně vyrovnaná a proto se čekalo jak dopadne měřený trénink. Fanda ho začal velmi dobře, protože po třech kolech byl na druhém místě, ale pak  v půli trati najednou zastavil a jen ukázal na motor. V depu jsme zjistili, že se rozpadla ložiska na klice, a to znamenalo dělat generálku motoru. Fandova ztráta na první pozice po odjetí tří kol v měřeném tréninku byla 0,7 sekundy, což stačilo na 9. startovní pozici.

Po noční generálce motoru a ranním nedělním zaběhnutí motoru, nastoupil do první závodní jízdy. Po startu se začal probojovávat dopředu a cílem projel na šestém místě se ztrátou 1,6 sekundy na první pozici.

Do druhé závodní jízdy musel Fanda startovat znovu z devátého místa, ale znovu velmi dobře bojoval a cílem projel jako čtvrtý.

Po součtu těchto dvou závodních jízd se Fanda posunul startovním roštem dopředu a do závěrečného superfinále, za kterého je dvojnásobek bodů, startoval Fanda ze šesté pozice.

Hned od startu se odtrhla šestičlenná skupina, ve které bojoval i Fanda a kde se stále měnili pozice. V jednu chvíli byl Fanda druhý, za chvilku zase šestý a nakonec projel cílem znovu na čtvrté pozici. Toto umístění patří Fandovi i v celkovém hodnocení seriálu. Foto z tohoto závodu naleznete v sekci fotogalerie.

Další, určitě znovu napínavý a vyrovnaný závod se koná ve Vysoké Mýtě ve dnech

27. -28. 5.2017.

Categories: Show, Závody

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.