František Blažíček

oficiální stránky motokárového jezdce

admin On Září - 26 - 2016

Poslední  motokárový závod v tomto roce absolvoval Fanda ve Vysokém Mýtě.

Bylo znát, že tuto trať mají všichni jezdci velmi dobře najetou, protože celé závodní pole (13 jezdců – jedna z nejpočetnějších tříd v celém seriálu ) se vešlo do 6 desetin.

Fanda v měřeném tréninku obsadil 8. místo se ztrátou 3 desetiny na prvního jezdce !!!

V první závodní jízdě se Fanda postupně propracovával dopředu až se dostal na třetí pozici.

V poslední zatáčce Fandu sice podjel jeden ze soupeřů, ale Fanda měl rychlejší výjezd do cílové rovinky a postupně se začal vracet zpět na třetí pozici, ale jezdec vedle něj začal Fandu vytlačovat mimo trať, až  jel půlkou motokáry po trávě. To vše při více než100 kmrychlosti. Nakonec projel cílem o 1 tisícinu na čtvrtém místě. Po našich protestech u sportovního komisaře, že byl Fanda atakován mimo pravidla, se nám dostala odpověď, že Fanda dal ránu jako první do jezdce,  který ho tlačil záměrně mimo trať. Příště se Fanda asi musí nechat poslat do svodidel a vůbec  se nebránit nebezpečné jízdě jiného jezdce,  aby sportovní komisař něco udělal……….

V následující závodní jízdě se Fandovi nepodařil start  a cílem projel jako sedmý.

V superfinále se Fanda znovu propracoval polem vpřed a v posledním kole se zapojil do boje o třetí pozici. Cílem projel na 5. místě se ztrátou 3 desetiny na třetí pozici.

Celkově v této sezóně obsadil Fanda šestou pozici, což není na první sezónu v nové a silnější kategorii,  vůbec špatný výsledek.

Fanda jen lituje toho, že si letos neodvezl žádný pohár, i když v posledních dvou závodech k tomu měl velmi blízko.

 

Chceme tímto poděkovat za Vaši velkou podporu, bez které by Fanda určitě nemohl bojovat o ty nejvyšší příčky jako v letošní sezóně.

Fotky z tohoto závodu naleznete ve fotogalerii.

Categories: Show, Závody

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.