František Blažíček

oficiální stránky motokárového jezdce

admin On Září - 8 - 2016
Na krásné a technicky náročné závodní trati v jihočeském Písku proběhl další závod PČR motokár.
Že si Fanda s Píseckou tratí rozumí, ukazoval od počátečních tréninků. Ve všech tréninkových jízdách patřil k nejrychlejším jezdcům, a to vedlo v třetí nejrychlejší čas v měřeném tréninku.
Závodní okruh v Písku je sice krásný, ale je také velmi nerovný a má vysoké apexy, které všichni jezdci využívají pro lepší projetí zatáček. Bohužel kategorie Easy 100, ve které Fanda závodí, má velmi poddimenzovanou zadní osu, což se projevovalo tím, že po každé tréninkové jízdě jsme museli zadní osu rovnat. V tréninku to ani tak nevadilo, protože Fanda zajel rychlý čas, než se osa znovu pokřivila, ale v závodních jízdách se to projevilo strašně moc. Po  každé odstartované závodní jízdě se Fanda vždy držel bez problémů v první trojici jezdců a získával náskok na zbytek závodního pole, ale od druhé půlky závodu, kdy se většinou zadní osa znovu ohla, se začaly Fandovi časy na kolo zpomalovat  natolik, že byl v cíli rád za 5. místo, 4. místo a v superfinále za 5. místo.
Doufáme, že se ve Vysokém Mýtě už tak velké problémy se zadní osou nebudou a Fanda se na ty své vysněné stupně vítězů znovu postaví.
Categories: Show, Závody

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.